Asırlık oyun: yaşamak. Başlat!

"Bu özelliğimiz kısa süreliğine kapalı" uyarısı ile Nisan  ayından beri bloğuma yazı ekleyemiyorum:(( iletişim ve yardım sayfalarından da halledemediğim bu sorun nedeniyle Blogcu. com'u sorumlu tutuyorum. 

 

 

Steven Spielberg yönetmenliğinde "Ready, player one"  geçtiğimiz günlerde gösterime girdi. Steven Spielberg kalitesinde, satır araları okunası bir film. 

Konusu, oyuncuları, yorumlar;  internet üzerinde gayet de kolay edinilebilinir bilgiler.  

Benim konum: yaşamak. 

Hiç kimse, bilgi ile donatılmış halde hayata uyanmaz.  Öğretilir, öğrenir, algılar ve neticede uygular, aykırı tutum sergiler.  Hayat hepimizin, yaşaması kişiye özel.

 

Gün olur, yana yakıla "neden" diye hıçkırıklara boğulur insan.  Hayat denen oyunun yazılmamış kuralları yüzünden.  Bunu anlamak bile zaman alır, anlamamak da cabası...

Kendi adıma söyleyeceklerim var mı diye sorsalar, cevapsız bırakmam. Kimbilir, en akıllıcası susmaktır belki, olabilir. Ben susmam.

 

Hayat(nefes) benim.  Donanımım: koşullarım, lokasyonum, soyum.  O nefesin, kaderimi başlatan,  sahibi benim.  Seçimlerim, doğrularım, yanlışlarım sadece bana ait. Etkileri bana dairse eğer, sorgulanmaz, yargılanmaz.  Hayat benim. 

Bir nefes. Bir yaşam. Başlat. 

Yazacağım o kadar çok şey var ki... Bir gün. 

 

eylül

gramofonum.blogspot
Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !